Warning: ini_set(): open_basedir restriction in effect. File(/path/to/debug.log) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/1/f/1f73e00a-f4ba-453d-a52c-e37a31e4b2cd/msgorazdova.sk/web/wp/wp-includes/load.php on line 595
Skrátený školský poriadok - MŠ Gorazdova

Skrátený školský poriadok

1. Prevádzka MŠ  bola schválená od 7.00 hod. do 17.00 hod. Zákonný zástupca vyzdvihne dieťa od pani učiteľky do 16,45 hod. Oneskorené odchody detí z MŠ sa zapisujú do zošita oneskorených odchodov. Opakované oneskorené odchody z MŠ sa považujú za porušovanie školského poriadku.
  2. Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu spolu s potvrdením o zdravotnom stave, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorú odovzdá riaditeľke MŠ.

Dôvod neprítomnosti dieťaťa je zákonný zástupca dieťaťa povinný ohlásiť elektronicky na mailovú adresu príslušnej triedy, ktorú dieťa aktuálne navštevuje:
    Lienky:  platbylienky@gmail.com
    Mravčeky: platbymravceky@gmail.com
    Včielky: platbyvcielky@gmail.com
    Žabky: platbyzabky@gmail.com
    Sovy: platbysovy@gmail.com
    Motýle: platbymotyle@gmail.com

Potrebné údaje: meno, priezvisko dieťaťa, dátum a dôvod neprítomnosti. Len vo výnimočnom prípade telefonicky na t. č.: 02/54 77 10 17.

Stravu je nutné odhlásiť samostatne najneskôr do 8,30 hod. na adrese: https://www.eskoly.sk/gorazdova6ms

Potrebné údaje: (login, heslo, číslo osobného variabilného symbolu dostane zákonný zástupca od vedúcej ŠJ).
  3. Neprítomnosť dlhšiu ako 30 po sebe nasledujúcich dní  je zákonný zástupca dieťaťa povinný hlásiť písomne riaditeľke MŠ s doložením potvrdenia všeobecného lekára pre deti a dorast a opätovne predložiť pri nástupe dieťaťa do MŠ aj písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti  prostredia učiteľke dieťaťa.
  4. Po neprítomnosti dieťaťa z dôvodu choroby dlhšej ako 5 dní, aj z iného dôvodu neprítomnosti, je zákonný zástupca dieťaťa povinný predložiť písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti  prostredia učiteľke dieťaťa.
  5. Dochádzku dieťaťa do MŠ môže riaditeľka ukončiť, ak zákonný zástupca dieťa 14 pracovných dní bez prerušenia nedochádzalo do MŠ bez ospravedlnenia zákonného zástupcu. Zákonný zástupca odovzdá prezuté dieťa učiteľke osobne, spravidla do 8.30 hod.
  6. Deťom, ktoré sú 1 rok pred nástupom do ZŠ odporúčame prichádzať do MŠ do 8,00 hod., z dôvodu účasti na pravidelnom vzdelávacom procese.

Vyzdvihovanie detí počas adaptačného procesu je možné dopoludnia po 10.00 hod., po obede – prízemie o 12.00 hod., podkrovie o 12.30 hod.; po olovrante po 15.00 hod. Cez obed je možné vyzdvihnúť si dieťa od 12.00 do 12.45 hod.

Po olovrante je možné vyzdvihnúť  si dieťa z MŠ od 15.00 do 16,45 hod. Učiteľka odovzdá dieťa zákonnému zástupcovi alebo osobe, ktorá po prevzatí dieťaťa za dieťa zodpovedá, na základe písomného splnomocnenia zákonným zástupcom dieťaťa.
  7. ŠKOLNÉ sa platí vždy do 10-teho dňa v mesiaci na číslo účtu zriaďovateľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto
    IBAN: SK 02 0200 0000 0000 0152 6012 s uvedením variabilného symbolu MŠ Gorazdova  9206 a menom dieťaťa (NIE RODIČA), konštantný symbol 8149.
  8. STRAVNÉ sa platí vždy dopredu do 10-teho v mesiaci na číslo účtu
    IBAN: SK 27 0200 0000 3500 2863 0012 (v septembri za október), školskú jedáleň vedie vedúca ŠJ.
  9. V prípade dieťaťa trpiaceho alergiou na jedlo a musí mať z objektívnych zdravotných dôvodov vylúčené zo stravy určité potraviny, je zákonný zástupca povinný podať u vedúcej školskej jedálne žiadosť o výnimku v stravovaní dieťaťa a dohodne sa s vedúcou ŠJ o stravovaní. Podľa Úradu verejného zdravotníctva SR rodič takéhoto dieťaťa prinesie potvrdenie od lekára, podložené laboratórnym potvrdením intolerancie na konkrétne potraviny a ich zložky ( napr. intolerancia lepku, laktózy, histamínu a pod.). V prípade, že rodič neakceptuje uvedené pravidlá, má možnosť individuálnej výchovy dieťaťa v domácom prostredí so stravovaním podľa vlastného uváženia so všetkými z toho vyplývajúcimi rizikami.
  10. Choré dieťa nepatrí do MŠ, žiadne lieky sa v MŠ deťom nepodávajú, iba lieky v prípade ohrozenia života (musí byť odporučenie lekára).
  11. Ak učiteľka pri preberaní dieťaťa spozoruje príznaky ochorenia, nie je povinná dieťa prevziať a má právo požiadať zákonného zástupcu o potvrdenie zdravotného stavu dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.
  12. Pyžamá, prezuvky, hrebene a ďalšie osobné veci označí zákonný zástupca dieťaťa   menom dieťaťa permanentnou fixkou, fixkou na textil.
  13. Zákonný zástupca zabezpečí, že v šatníku má dieťa dostatok náhradného oblečenia (spodná bielizeň, pančuchy, ponožky, tepláky, tričko), pršiplášť a gumáky do dažďa.
  14. V šatníkoch detí zákonný zástupca udržiava poriadok.
  15. Z dôvodu bezpečnosti detí, plynulosti vzdelávacieho procesu a prevádzky MŠ sa zákonní zástupcovia detí nezdržiavajú po odovzdaní a prebratí svojich detí v triedach, v šatni ani na školskom dvore a opustia budovu i areál MŠ.
  16. Rodičia a návštevníci budovy celoročne používajú z dôvodu zachovania hygieny textilné návleky na topánky.
  17. Na oslavy narodenín detí rodičia neprinášajú žiadne potraviny, ani sladkosti.
  18. Deti si do materskej školy nenosia hračky z domu, s výnimkou plyšovej hračky na spanie.
  19. Pohyb cudzej osoby po budove bez sprievodu zamestnanca materskej školy je prísne zakázaný.

Školský poriadok v úplnom znení si môžete pozrieť na priloženom dokumente.

Pozrieť úplný Školský poriadok